tel. +420 776 651 452 | info@kafepikola.cz

Doprava zdarma nad 1.000 Kč

Kávové workshopy

Káva nemusí být věda. Jak proměnit přípravu i popíjení v zábavu? Přijďte na kurz. Naši baristé vám prozradí všechny tajné tipy a triky, poradí, jaké vybavení pořídit a naučí, jak si doma kávu připravit tak, ať chutná jako ve vaší oblíbené kavárně.

Naše workshopy probíhají ve školícím centru na adrese Zábřežská 93 / 80, Šumperk

CUPPING

Srkněte si Pikoly! Cupping je zábava asi na hodinu a čtvrt, během níž ochutnáte vše, co právě pražíme. Poznejte chutě, vůně i způsoby zpracování tohoto zázračného ovoce. Nepotřebujete nic víc než trochu času, lásku ke kávě a chuť objevovat.

200 Kč | 40 – 50 min

ZÁKLADY PŘÍPRAVY FILTROVANÉ KÁVY

Připravte si doma filtr jako z kavárny. Za 2 až 3 hodiny vás naučíme, jak na to. Provedeme vás světem kávy, představíme naši oblíbenou metodu a prakticky ukážeme, jak si pořádný filtr připravit. Vy si to na kurzu pořádně natrénujete tak, ať to doma dáte bez váhání. Přesvědčte se, že ke skvělému šálku drahý kávovar nepotřebujete.

 2400 Kč | 2,5 hod

LATTE ART WORKSHOP

Kreslit obrázky do kafe je sexy! Nicméně to chce spoustu tréninku a know-how, které samouk získává hodně pomalu. Naučíme vás šlehat sametovou mikropěnu a kreslit nejen srdíčka, ale možná i labutě!

3300 Kč | 3 hod

ZÁKLADY PŘÍPRAVY ESPRESSA

Správné nastavení kávovaru není jen tak. Pokud si doma plánujete zřídit soukromou kavárnu, ale z mašiny se vám nedaří dostat to pravé, přijďte na kurz. Popadněte páku a naučte se, jak připravit pořádné espresso nebo cappuccino. Rádi také poradíme s výběrem vhodného vybavení.

2900 Kč | 3 hod

SAGE ESPRESSO WORKSHOP

Hledáte domácí kávovar, který promění váš domov v opravdovou kavárnu?
Téměř každému účastníkovi našeho kurzu přípravy espressa odpovídáme na dotaz, jaký kávovar si pořídit domů. Je to opravdu těžké rozhodnutí, které člověk nechce podcenit. My v Pikole věříme ve značku domácích kávovarů Sage, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Připravili jsme pro vás kurz přípravy espressa, na kterém se nejen dozvíte základní techniky, ale hlavně si vyzkoušíte nejprodávanější modely značky Sage. Ukážeme vám jestli je lepší model s automatickou tryskou na šlehání mléka nebo tou klasickou a další vychytávky. Kurz je ideální pro úplné začátečníky i mírně pokročilé domácí baristy, kteří zvažují koupi kávovaru značky Sage.

1500 Kč | 1,5 hod