tel. +420 776 651 452 | pikola@kafepikola.cz

Doprava zdarma nad 1.000 Kč

Kávové workshopy

CUPPING

Řízená degustace káv, na které poznáte konkrétní chutě, vůně i způsoby zpracování tohoto zázračného ovoce. Cupping je zábava na 40-50 minut a nepotřebujete k němu nic víc než trochu času, lásku ke kávě a chuť objevovat.

150 Kč | 40 – 50 min

ZÁKLADY PŘÍPRAVY FILTROVANÉ KÁVY

Filtrovaná káva je nejrozšířenější metodou přípravy kávy. Za 2 až 3 hodiny vás naučíme ji dobře a zdravě připravovat. Představíme vám naši oblíbenou metodu, kterou si sami vyzkoušíte a zároveň se dozvíte spoustu důležitých a užitečných informací o kávě jako takové. Ukážeme vám, že ke skvělému šálku kávy nepotřebujete drahý kávovar.

 1600 Kč | 2,5 hod

LATTE ART WORKSHOP

Kreslit obrázky do kafe je sexy! Nicméně to chce spoustu tréninku a know-how, které samouk získává hodně pomalu. Naučíme vás šlehat sametovou mikropěnu a kreslit nejen srdíčka, ale možná i labutě!

2700 Kč | 3 hod

ZÁKLADY PŘÍPRAVY ESPRESSA

Máte doma kávovar, ale nedaří se vám z něj dostat to pravé? Chcete si doma zařídit malou kavárnu a nevíte si rady? Naučíme vás správně připravovat espresso a cappuccino a rádi poradíme s výběrem vhodného vybavení.

2200 Kč | 3 hod

SAGE ESPRESSO WORKSHOP

Hledáte domácí kávovar, který promění váš domov v opravdovou kavárnu?
Téměř každému účastníkovi našeho kurzu přípravy espressa odpovídáme na dotaz, jaký kávovar si pořídit domů. Je to opravdu těžké rozhodnutí, které člověk nechce podcenit. My v Pikole věříme ve značku domácích kávovarů Sage, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Připravili jsme pro vás kurz přípravy espressa, na kterém se nejen dozvíte základní techniky, ale hlavně si vyzkoušíte nejprodávanější modely značky Sage. Ukážeme vám jestli je lepší model s automatickou tryskou na šlehání mléka nebo tou klasickou a další vychytávky. Kurz je ideální pro úplné začátečníky i mírně pokročilé domácí baristy, kteří zvažují koupi kávovaru značky Sage.

1500 Kč | 1,5 hod