tel. +420 776 651 452 | info@kafepikola.cz

Doprava zdarma nad 1.000 Kč

Pikola

Podzim v pikole

Zachumlat se do svetru, ve zkřehlých prstech tisknout horkou kávu a brodit se spadaným listím. Podzim. Ten v Pikole chutná jako chai latte, bezkofeinová Kolumbie, narozeninový dort a nové začátky.

Slavíme osmé narozeniny

Pikola v Šumperku už není žádné mládě. Za osm let vyrostla v prostornou kavárnu s dvěma mladšími sestrami v Olomouci a ve Zlíně, pražírnu a školicí centrum.
K narozeninám jsme si nadělili nové prostory na okraji města. Letošní oslava proběhne právě tam. Pojďte s námi nakouknout do nové pražírny, které kraluje americká pražička Loring. Rádi vás provedeme, pohostíme, popovídáme o cestě zrna z plantáže do šálku, ukážeme showroom kávovarů Sage a taky školicí centrum připravené na cuppingy, kávové workshopy pro veřejnost i školení baristů. To vše už 3. 11. od 8 do 18 hodin na Zábřežské 93 v Šumperku. | Událost zde

Podzim s vůní Chai latte

Když se kavárnou začne linout vůně skořice, kardamomu, badyánu, hřebíčku, muškátového oříšku a černého čaje, víme, že létu definitivně odzvonilo. Když jsme před šesti lety testovali hromadu rozpustných směsí na Chai latte, došlo nám, že jediná správná je ta, kterou si sami uvaříme. Výsledkem je sirup plný koření a gruzínského černého čaje. Ve všech našich kavárnách tak seženete nejen Chai latte, ale i samotný sirup, s kterým si nápoj připravíte raz dva, stačí jen trocha teplého mléka či jeho rostlinné alternativy.

Bezkofein bez kompromisu

Časům, kdy byla bezkofeinová káva považována za podřadné zboží, naštěstí odzvonilo. Naše nová Kolumbie Monte Bonito s tóny nugátu a cukrové třtiny je sladkou a vyváženou volbou pro ty, kteří mají překofeinováno. Kofein je z kávy odstraňován šetrnou metodou sugar cane decaf a my vám garantujeme, že nepoznáte rozdíl.