tel. +420 776 651 452 | info@kafepikola.cz

Doprava zdarma nad 1.000 Kč

O nás

Psal se rok 2014 a nám v Šumperku chyběla kavárna, kam bychom mohli jít s přáteli na dobrou kávu a dezert. V přízemí našeho domu bylo několik prázdných místností, které bylo takřka nemožné pronajmout. V té době totiž bylo v historickém jádru Šumperka téměř všechno k pronájmu. Tahle část města nebyla rozhodně lukrativní a nikoho nelákala k podnikání. My se rozhodli to zlomit a otevřít si maličkou kavárnu, kterou měl vystihovat název Pikola.

Naši přátelé nás odrazovali. Nikdo nám nevěřil, že by na kopci ,,u radnice’’ mohlo něco fungovat. My jsme měli jen starý kávovar, několik židlí a použitý nerezový stůl. Náš rozpočet byl něco jako špatný vtip. Měli jsme ovšem spoustu energie, bláznivých nápadů a skvělé rodiče, kteří nám pomohli prostor opravit a zprovoznit.

3.listopadu 2014 jsme poprvé otevřeli dveře naší kavárny. Náš první syn měl zrovna 3 měsíce a kavárna měla 12 míst k sezení. Místa přestala stačit v podstatě hned a během 2 měsíců jsme kavárnu rozšířili o další stolky v zadní části. Vytvořili jsme jednoduchou kuchyň a v nejlevnější troubě začali péct vlastní dezerty. Pomáhala nám rodina a my jsme si za nedlouho uvědomili, že to asi bude fungovat.

Narodil se nám druhý syn a v následujících letech jsme rozšířili provoz o větší kuchyň, novou pekárnu na dezerty, pražírnu kávy a malý apartmán. Výrazně jsme zvětšili náš tým skvělých zaměstnanců, rozjeli kávový catering, začali nahrávat vlastní podcast a naše 6. narozeniny oslavili otevřením nové olomoucké pobočky.